Naše letiště

Pozemek na klubové letiště jsme koupili na jaře roku 2000. Bylo to zorané a povláčené holé pole. Bohužel se nám pravděpodobně neuchovala žádná fotografie, ale jestli nějakou najdeme, vložíme ji sem také. Letiště se nachází vedle obce Rohatec u Hodonína a je položeno hned vedle silnice hlavního tahu Břeclav Uherské Hradiště. Mělo rozlohu 300 x 23m. Fotka je z roku 2001, kde už na letišti začala trošku růst tráva. Letiště bylo pro malé modely dobré, ale u větších modelů byl občas problém se šířkou při přistání. Ono se dost špatně přistává, když máte kolem na poli samou kukuřici. Také traktoristé z místního družstva občas nadávali, že se jim letiště špatně objíždí při úpravách a setí pole. A tak jsme začali jednat o pronájmu sousedních pozemků, abychom měli více prostoru a zemědělské družstvo nemuselo složitě náš pozemek uprostřed pole objíždět.

To se nám podařilo a tak má letiště rozlohu 300 x 63m a vypadalo takto:

Po počáteční eufórii, že máme konečně vlastní letiště a nemusíme se nikde doprošovat, jestli můžeme jít lítat někde na pole nebo ne, vyvstala otázka údržby letiště, vlastně sekání trávy. A tak jsme začali sekat letiště zapůjčenou lištovou sekačkou mf s přídavným zařízením k hrabání trávy. K tomuto musím poznamenat, že nám v klubu ani jednomu zemědělské práce nepřirostli k srdci a podle toho to také vypadalo. Nikomu se pořádně nechtělo do takové práce a tak nám tráva na letišti neustále přerůstala. Dali jsme tedy hlavy dohromady, zjistili finanční situaci a zakoupili jsme sekačku na trávu v podobě malotraktoru.
Musím říct, že dnes se sice dohadujeme znovu, kdo půjde sekat, ale ne proto, že by se nechtělo nikomu, právě naopak. Největší potěšení z toho mají vždy naši nejmladší členové klubu, kteří nás na traktor už nechtějí pouštět.

A dnes, když chystáme letiště na náš slet, vypadá takhle:

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.